Jak k sobě mluvit

SLYŠELI JSTE UŽ NĚKDY „NÁŠ VZTAH SKONČIL, PROTOŽE“:

  • Jsme si už neměli co říct.
  • Nehodili jsme se k sobě. 
  • Neměl na mě vůbec čas.
  • Podváděl mě.

yxj5afkfgfe-joshua-earle 

Na začátku vztahu nám připadá protějšek prostě dokonalý! Ale jak je to po opadnutí zamilovanosti? Myslíme už jen racionálně a všímáme si maličkostí.

Mluvíte správným jazykem k partnerovi?

Každý z nás potřebuje (z evolučního hlediska), aby ho někdo měl rád, staral se o něj a někdo ho potřeboval. Ženy jsou založeny více emotivně, muži však potřebují více uznání.

Každý jsme jiný, každému dělá dobře něco jiného a pokud chceme silný vztah, musíme k sobě mluvit správně, abychom se chápali.

SLOVA UJIŠTĚNÍ
Milujete pochvalu, to, že Vám pípne v práci mobil se slovy „chybíš mi“, nebo uznání. Je to jazyk, kterým mluvíte, pro Vás bude mnohem důležitější než jakékoli činy či dary vědět, že jste pro partnera úžasný.

POZORNOST
Doména především žen, kdy říkají: vůbec se mi nevěnuje, nic spolu neděláme, ani si nevykládáme. Přitom mluvíme, když spolu vaříme večeři, když usínáme… Kde je chyba? Kdo mluví tímto jazykem, potřebuje cílenou pozornost! Třeba jen deset minut denně, ale vše vypnout, nic jiného nedělat, kromě partnera nic dalšího nesledovat a naslouchat a naslouchat.

PŘIJÍMÁNÍ DARŮ
Nejde o zlatokopectví, výhody, či vydržování – lidé, co mluví tímto jazykem, chtějí vědět jen to, že i když s nimi nejste, myslíte na ně. A i když je to drobnost zvednutá ze země, potěší je to více než SMS, či rozhovor.

SKUTKY, SLUŽBY
Pro ty, co jsou praktičtí, je největším projevem lásky to, že partner uvaří večeři, vyžehlí prádlo, složí nábytek či vyluxuje vůz. Ať se to někomu zdá prapodivné, mnoho lidí mluví tímto jazykem, kdy nepříliš oblíbené domácí práce pro ně znamenají, že partner si je hýčká a tvoří pro ně to nejpříjemnější prostředí pro život.

FYZICKÝ KONTAKT
Prosím, nepleťme si se sexem! Muži jsou častokrát osočování, že myslí jen na to jedno, možná že i ano, ale u nich je to podmíněno tím, že je to jejich fyziologická potřeba! Muži prostě musí. Kdežto u žen chuť na sex podmiňují především emoce.

Co se týče tohoto jazyku, jde o to, že ten druhý potřebuje, aby se ho někdo jen dotkl, pohladil, dal pusu, přitulil, objal atd.

Pokud nevíte, kterým jazykem mluvíte, či Vám připadne, že snad všemi, vězte, že primární máte jen jeden a druhý mu přitakává. Ale radost Vám dělá vše, jistotu ve vztahu však získáváte jen díky jednomu jazyku.

d2k1uzr4vxk-sylwia-bartyzel

Pokud stále nevíte, vzpomeňte si,co pro partnera děláte Vy, nebo jste dělali (jestli jste single) nejčastěji. Uklízeli jste jak o život? Chválili jste ho? Nosili mu drobnosti?

Nebo si vzpomeňte, co Vám nejvíce chybělo v předcházejícím vztahu. On si se mnou vůbec nepovídá, nemá na mě čas! Kdyby jednou po sobě uklidil, nebo jednou uvařil, nakoupil! Asi už ho nepřitahuji! Vůbec se neozve, jsem mu ukradená!

Pokud se Vám článek líbil, sdílejte a nebo si stáhněte část knihy zdarma, ať se dočtete více. 

Vaše Zuzka 

ymvcsesyvxi-joshua-earle