Odsouzena žít ve vztahu

Stres, hádky a pak ticho, spaní na gauči, výčitky, …

Vývoj vztahu

První zamilovanost opadá a vy a váš protějšek jste ve vztahu. Pokud jste prozřeli až po tom, co jste se sestěhovali nebo ještě hůře problémy začnou, až když máte hypotéku na dům a nebo nějakého toho potomka, začíná teprve pak vězení na zemi, kde podle všeho máme být svobodní a šťastní.

Mnoho odborníků zkoumá, proč je rozvodovost tak vysoká. Ale mě by spíše zajímalo, kolik párů je spolu a nejsou spolu šťastní?

Může za to jejich ekonomická situace, strach a nebo jen to, že jsou moc hodní a ohleduplní?

Kolik kompromisů jsme schopni dělat pro to, aby náš vztah fungoval a vůbec, chápeme správně slovo kompromis?

7bwqxzbf6ke-kalen-emsley

Dělat ve vztahu kompromisy v zásadních věcech je prostě blbost!

Vysvětlím to na příkladu.

Muž by rád sex ob den, ženě by milostný styk stačil 5x do měsíce.

Na snaze je dobrat se kompromisu, muž se spokojí, že sex bude mít pro něj JEN 2x týdně a žena svolí k tomu, že navýší svou činnost na 8x měsíčně.

Tedy, oba udělali kompromis, muž se uskromnil, žena se přemůže.

Udělali to nejhorší řešení!!

Jakýpak kompromis… Muži stále bude něco chybět, každý má svou kapacitu a jeho bude stále nenaplněna, ano, sice má vyšší přísun sexu, ale stále mu to nestačí. Otázka času kdy on bouchne a řekne, že má sexuálního styku málo. Žena na to odvětí, že s ním spí, i když nechce. Žena se bude přemáhat, protože přeci oba chtěli dojít ke kompromisu, ale ty dny a noci kdy to budou provozovat, bude znechucená ještě více, protože to dělá jen proto, že musí, ne že chce.

Na začátku, kdy ladíme to, jestli a o jak moc ustoupíme, jsme velkosrdcaři, jde nám o společný život a už máme něco za sebou… Ale kolik kompromisů může zabít vztah?

eikbsc3sdti-sonja-langford

Pojďme trošku odborněji: Maslowova pyramida hodnot, nejpotřebnější a základní pro každého člověka je mít uspokojeny tyto potřeby: přesněji fyziologické: potřeba potravy, vody, kyslíku, pohybu, spánku, odpočinku a sexuální aktivity.

Tedy toto berme jako alfu a omegu, je to nastavení člověka, zde nemůžete dělat velké kompromisy. V potravě - někteří z nás potřebuje a užívají si pořádně krvavý steak, jiný je vegan, jeden vždy bude trpět. Kyslík, tohle přijde úsměvné… ale pozor!!! Můj osobní příklad a fakt nelžu, expřítel byl velmi citlivý na zvuky, požádal mě, abych mělčeji dýchala, neustále mi předhazoval, ať se vysmrkám (i když už prostě nebylo co) a to nedáte, dýcháte jen tak mělce a bát se pořádně nadechnout, je hrůza! Bouchnete i já bouchla a to se o mně traduje, že mám nervy ze železa. Pohyb - někdo je horal a jiný vorvaň na pláži, jak jeden tak i druhý se bude na dovolené vybrané tím druhým buďto nudit a bude znechucen nebo neuvěřitelně fyzicky přetížen z námahy a unaven, posléze naštván. Spánek - známé: sova a skřivan, někdo chce jít ve 22 hodin spát, jiný pařit. A o sexu jsem již psala výše.

Kompromis může být jen tehdy, když nejde o nic velkého, citlivého a důležitého pro vás.

Lidé ze sexuálního příběhu výše se rozešli. To, že oba mají rozdílné touhy není špatně, špatné je, že takoví lidé spolu byli a snažili se dělat kompromisy v oblasti životně důležitých potřeb. A to prostě nejde!

Takže pokud základ není pevný a základní potřeby života jsou nenaplněny (či jen částečně), po zamilovanosti přijde prozření a vztah se stává mučírnou. Možná ve vztahu z nějakého důvodu člověk zůstane, či zůstává, ale věřte, že hádky, rozpory a tichá domácnost pak bude na denním pořádku. A to je to, co prostě nechceš!   

 

Pokud se Ti článek líbil, sdílejte a nebo si stáhněte část knihy zdarma, ať se dočtete více. 

Vaše Zuzka