Přátelé s “výhodami”

Vztahové odvětví, které nikdy nepřestane nahlodávat naši pozornost.

Ale jak je tomu ve skutečnosti? Opravdu udržíme vztah jen o sexu na uzdě, nebo si lžeme?

josh-peterson-397615

Snad každý někdy v životě zatoužil po jednoduchém vztahu, kdy by nemusel nic moc extra řešit a dostávalo by se mu bez námahy všeho, po čem touží, od sexu přes zábavu až k příjemné konverzaci.

 

Ale je to vůbec možné, mít takový vztah? A pokud ano, jaká je jeho expirace?

 

Friends with benefits...

Definice: Je to “VZTAH” bez citové angažovanosti. Jde čistě o zábavu, vše je na bázi domluv, kdy výsledkem je především fyzické uspokojení.

Kladu důraz na slovo fyzické, jelikož přesně tady je vždy kámen úrazu. Jeden z dvojice to neustojí a začne do fyzična vkládat i city, a to je cesta do pekel!

Jinými slovy, je to vztah, který byste si měli užívat bez závazků.

 

Ale jsme toho schopni?

Pokud s někým začnete spát, automaticky (fyziologie) se vám začnou vyplavovat endorfiny (hormony štěstí), které jsou vysoce návykové. Chceme mít přísun pocitu uspokojení a dobré nálady co nejvíc, to je logické.

Nejedná se jen o chemii vyplavovanou při styku, jde o to citovou angažovanost. Ač si mnohé dvojice dopředu domluví, jak to bude probíhat, moc si přejí, aby to tak i bylo, a bláhově se domnívají, že vše zůstane jen v přátelském módu, tak se vše vyvine jinak.

kyle-bearden-348332

Ve chvíli, kdy o daném člověku víte jakékoli rodinné záležitost (počet sourozenců, zdravotní potíže členů rodiny či hlubší vztahy), znáte jeho koníčky, činnosti a osoby, které ho rozčilují, jakou má vizi do budoucna a nebo co si přeje, překročili jste práh! Jasně, jde o maličkosti, ale z čeho je poskládán život?

Z maličkostí, jen tak se dosahuje celku.

 

Mít kamaráda nebo kamarádku jen na sex znamená opravdu jen na sex!

Osoby by tedy o sobě neměly nic zásadního vědět. Konverzace by neměla probíhat během dne a ani nijak významně během společných chvil. Ač se to zdá hodně strohé - tohle je život přátel s výhodami. Jde jen o uspokojení. Určitě byste s ní nebo s ním neměli sdílet osobní či citlivé věci, jako by to byl váš pracovní partner (nepleťme si s kolegou!).

Jde o pravidla: pozdrav - úsměv - sprcha - sex - pusa na tvář a “odchod” do svého života.

wesley-quinn-451720

Ti z vás, kteří si myslí a doufají, že z kamaráda s benefity se stane partner, tak vážně NESTANE!

 

Je to častý omyl. Tyto vztahy hledají především lidé po rozchodech.

Aktuálně neví, co chtějí od života, ale vědí, že sex by byl fajn zpestřením. A mají “vás”, osobu, s kterou se zasmějí, jdou na kávu, do kina, divadla, tráví večery či volný víkend. Může se zdát, že jde o vývoj, z kamarádů se stali partneři.

V 80 % tomu tak není, pro toho daného člověka, co se hledá, jste jen úžasná osoba, váží si vás, ale jste FRIENDS! Za čas přijde ta chvíle, kdy vám oznámí, že potkal úžasnou ženu (nebo muže) a je mu s ní nebo s ním skvěle, “jako s vámi”. Pro doufající ten nejtvrdší dopad, protože ne s vámi, ale s ní nebo s ním chce žít!

S ní, s ním… s úžasnou osobou jako vy, ale UŽ bez vás!

Pak se sami sobě divíte, jak je to možné.

Je to tak, domluvili jste se na tomto pojetí vztahu. V tu chvíli mu můžete jen popřát štěstí a až doma se zhroutit. Je mi líto, pravila byla jasná a i když vy jste ten, kdo dostal ránu, jste to právě vy, kdo porušil pravidla!

Ono na začátku je to vždy zábava, ale bude to i za půl roku? Za jakou cenu s lidmi spíme?  

alexis-chloe-534920

Vztahy “Friends with benefits” prostě dlouhodobě nefungují!

 

Všichni o tom s jiskrou v oku mluví, ale pravda je taková, že nikdo to není pořádně schopen ukočírovat. Není to záměr, věřím, že na začátku do toho každý vstupuje s jasnou vizí. Nezapomínejte na to, že čím déle s někým jste, čím víc o sobě víte a sdílíte více intimity, tím více jste k danému člověku připoutáni.

Tyto pseudo a sexuální vztahy vydrží v tom pravém slova smyslu 2-3 měsíce. Poté už alespoň jeden z dvojice přeskakuje nevědomky do vztahu, což přináší první vlnu emocí a průšvihů.

 

Tak proč se do vztahů, které jsou už od začátku odsouzeny, vrháme?

To je naprosto jasné, NADĚJE! Doufáme, věříme a přejeme si, aby to i s námi dopadlo jako v béčkových filmech a pohádkách, že i my se dočkáme šťastného konce.

Nutno říct, a je mi to sakra líto, není tomu tak! Život není růžová zahrada.

 

Přeji krásný den a ať Vám vztahy fungují

Zuzka 

 

P.S.: Pro ty, co mi říkají, jak měli a nebo znají kamarády jen na sex a zvládli to…

Dovolte mi se zeptat. Pokud je to za vás OK, jste si na 100 % jistí, že je to v naprostém pořádku i za druhou stranu? :)

Zkuste se zeptat po čase. Většina lidí potvrdí, že doufala, nebo si myslela to a ono… a mnoho jiných věcí. Nakonec to bereme s nadhledem a úsměvem. Ale jak moc to ublížilo tenkrát?