Seznamování ve 21. století aneb appky pro tu pravou lásku?

 

Už jsme o tom slyšeli, četli, možná i vyzkoušeli. Moderní technologie a to, že každý již vlastníme chytrý telefon, k nám logicky přivedlo nový způsob seznamování.

Autoři seznamovacích aplikací udělali za poslední roky velké množství inovací, aby pro Vás bylo seznamování co nejpohodlnější a našli jste tak koho hledáte…

Ale jak tomu doopravdy je? Jak fungují tyto aplikace, jak je vnímáme my a co od nich očekáváme?

4mta-dkjuag-jonathan-velasquez_1

 

 

 

Nutno říct, v dnešní době jsou již aplikace velmi propracované, základním komponentem tohoto novodobého seznamování je GPS a také propojení se sociálními sítěmi. Takřka většina těchto aplikací pracuje s velmi cennými osobními daty. Dokáží vyhodnotit Vaše vlastnosti, ale i požadavky které zadáte, aby Vám aplikace doporučila vysněný protějšek.

Co je možná podstatnější, velké procento lidí, především tedy mužů, chápe mobilní seznamovací aplikace jako nové možnosti flirtu a sexu. Nemyslí si, že by takto našli “TU” pravou. Ženy tomu věří o trochu více, že “pana dokonalého” mohou najít právě tímto způsobem nebo pomocí těchto technologií a výpočtů.

Z psychologického hlediska, pokud jste si tyto aplikace stáhli jen pro pobavení, s velkou pravděpodobností zajdete na nějaké rande, možná se z toho vyklube příjemně strávená noc/noci a pobavíte se. Ovšem těm, co již dlouho hledají partnera a nedaří se jim, mají pošramocenou psychiku z odmítnutí a uchylují se raději k tomuto zjevně “anonymnímu” seznamování, může uštědřit další rány… Žádné shody, pozvání k chatu a neodpovídání na zprávy takovým lidem může přijít jako další odmítání jejich osoby a nejen že je odmítají lidé v reálném životě, děje se jim to i virtuálně a to pak psychice takového člověka nepřidá.


A nezapomínejte - lidé lžou! To co si přečtete, či vidíte na fotkách, nemusí 100% odpovídat realitě. Fotky se dnes velmi často upravují a vylepšují, vylepšování písemně své osoby - co umím, kde jsem byl, koníčky a podobně, je také běžnou věcí. Tak nedejte úplně na to, co čtete a vidíte ve virtuálním světě.  

 

lzlfhgqx44q-bino-storyteller

Jaké aplikace frčí ve světě virtuálního seznamování?

Představím vám pár základních:

       1)  Pinkilin

Jedná se o produkt českých tvůrců. Ve své době se stala hitem díky tomu, že začala k seznamování používat GPS lokalizátor. Vzhled je v růžové barvě a tak ženy tuhle novou vychytávku zbožňovaly. Funguje dodnes, takže směle do toho.

      2) Tinder

Dnes se jedná o nejrozšířenější aplikaci k seznámení, samozřejmostí je GPS a denní nabídka preferovaného pohlaví k mání. Avšak, pokud jste vybíravější a chcete denně shlédnout více jak 100 možných protějšků, zde si připlatíte. Připlatíte si také za to, když někoho omylem odmítnete a chcete jej zobrazit ještě jednou. Nutno říct, tato aplikace jede především na povrchnosti a hodnotíte vzhled, ne vlastnosti uživatele.

       3) Grindr

Obdoba Tinderu, ale pro gaye. =)

       4) Badoo

Pro ty starší z nás možná známá, ovšem pro dnešní trh již zastaralá. A pokud zde chcete chatovat bez omezení, připlatíte si a to už se nám nechce.  

whwybmtn3_0-brooke-cagle

 

        5) Luxy

U této aplikace spojuje lidi navzájem láska k luxusu. Ale těžko říct jaký pár díky této aplikaci vznikne. Jestli je to platforma pro zlatokopky a nebo pro honění ega “rádoby boháčů”, to nechám na Vás.

        6) Bristrl

Panečku, tady se jedná ale o pořádnou Hipsteřinu. =) Je až s podivem, na jakém kritériu se dá postavit seznamovací aplikace. Ale pokud máte pořádný knír a nebo plnovous směle do toho!

       7) Coffee Meets Bagel

Jedná se o opačný systém než je Tinder. Zde se nejedná o kvantitu, ale o “rádoby kvalitu”. Místo aby Vám nabídli 100 možných protějšků denně (ve verzi zdarma), nabídnou Vám jen jednoho či jednu. Ale za to tak pečlivě vybraného, že to jistě bude ten nebo ta pravá. Nutno říct, že i mistr tesař se někdy utne a pokud tomu tak bude i v tomto případě, na další výběr si budete muset počkat 24 hodin.

        8) Hater

Nenávist může také sbližovat a tato aplikace pracuje právě na tomto principu. Hledá k sobě lidi na základě toho, co nemají rádi. Vyplníte standardně pohlaví, věk, město a dále Vás čeká vyplňování toho co nemáte rádi či nesnášíte. Autoři mají v nabídce okolo 300 položek a stále doplňují. Může Vás tak sblížit nenávist k lidským vlastnostem jako je přežvykování, mlaskání, až po nenávist osobností (např. “Trum”), míst, atd.

Této aplikaci je nejvíce vyčítáno, že může být rasistická a sbližovat radikály, ale to autoři aplikace vylučují. Témata vybírají oni sami a pečlivě. Po vyplnění můžete prohlížet lidi z okolí a sledovat u nich míru shody v procentech na základě nenávisti k daným tématům. 

Takže přátelé, pokud se chcete pobavit, směle do toho a stahujte. =)

Pokud se Vám článek líbil, sdílejte a nebo si stáhněte část knihy zdarma, ať se dočtete více. 

Vaše Zuzka