Vím co chci, už to vím….

Vím co chci, už to vím….

Kolikrát by člověk měl vyslovit tuto frázi, aby konečně byla pravdivá?

 

Ale pojďme to vzít od začátku…

Říká se, že člověk časem nejen stárne, ale už konečně ví co chce.

Ale je tomu opravdu tak? Nebo se spíše člověk utvrdí v tom… že si ve finále jen myslí že už ví CO BY MĚL CHTÍT?

 

aziz-acharki-416318-unsplash

 

Ale abych nemluvila jen v metaforách, pojďme být konkrétní.

Muž 36 let, svobodný - bezdětný, 3 roky po vážném rozchodu, se stabilní prací a jistotou bydlení, v dobrém zdravotním stavu, rámcová pohoda i v rodině.

Tvrdí: Už vím co chci… Vážný vztah, k někomu se vracet, ne modelku - ale fajn holku, po čase snad i děti a ten rodinný život.

Po otázce jestli je o tom přesvědčen, jeho odpověď: ANO, já to chci!

Poté se objeví slečna, věkově podobná, obyčejná ale srandovní a on? Místo aby slavil, hledá jen důvody proč s ní nebýt! 

Paradox? Ironie? - ne! tohle je skutečnost. Bohužel.

 

ian-rinefort-540865-unsplash

 

Dámy a pánové,

stárneme, to prostě tak je… Sice dokážeme do okolí něco vykřikovat (většinou je to v zápalu zoufalství), ale zjišťujte co je na výkřicích pravdivého, ušetří vám to nejen dost času ale i bolesti a osobního zklamání.

 

Jak poznat když se někdo balamutí?

Je několik základních rysů, jak poznáte že člověk co tvrdí že chce vztah, tak jen mele naprázdno:

  1. Ujišťuje Vás že ví co chce. Ujišťuje tak zarputile, až to připomíná, že potřebuje přesvědčit hlavně sám sebe! (A ono tak to často i je, jak se říká… opakování je matka moudrosti. On doufá že tomu uvěří). Možná jednou ano, ale vy pro něj v této fázi budete jen mostek… který mu pomůže ujasnit co chce, jsem si skoro jistá že vy to nebudete, vy budete jen ta co mu pomůže to období překonat.
  2. Nechce se setkat. Dny či týdny si s někým píšete, na začátku byl do setkání hrr, ale najednou se sekne. Je to proto, že se nyní vehementně přesvědčuje o tom, že by to mělo klapnout a bojí se že pravda bude jinde, tak se setkání vyhýbá.  
  3. Potřebuje čas… Upřímně nevím na co, ale je to o tom, že Vám bude najednou psát jak má moc práce, nestíhá, školení a bla, bla. Najednou začne odpadat i el. komunikace.
  4. Začne Vám vykládat jak váš vztah není vlastně reálný…  Protože stěhování, protože jiné zájmy, protože pijete jiné kafe. :D Jo, je to tak! Najde cokoli… horší je to, pokud k sobě pasujete a on chudák musí hledat stupidnosti (jakou je káva), že Vy by jste nebyla šťastná. Chce Vás přesvědčit o tom že by vztah nefungoval! Aby jste vy cukla. (Je to proto, že když cuknete vy, on se bude cítit lépe - “On ví co chce”, ale cukla jste vy, takže chyba je na druhé straně.)Co dělat?

Nechte ho jít, pokud se jeden z těchto 4 náznaků projeví… je čas jít dál, bez něj.

Pokud má o Vás někdo zájem, hledá způsob jak s Vámi být, ti ostatní hledají jen důvody co je špatně.

 

Pochybnosti má snad každý na začátku vztahu, jestli to bude fungovat, zdali mu nebudou vadit mé zlozvyky a jestli mi nebudou vadit ty jeho.

Pokud si však přejete vztah, tak se s tím chcete poprat. Jak jinak poznat jestli je to to pravé, když spolu nezkusíte ani randit. Jasně je to risk - ale co není.

 

nick-fewings-532620-unsplash

 

Říká se, že lidé nyní až moc přemýšlejí a hlavně myslí za druhé…

Ve vztazích nejde vše na první dobrou, je to o komunikaci, ale komunikovat můžete za toho předpokladu, že máte s kým. Pokud ten druhý hledá jen důvody proč to nepůjde, tak to opravdu nepůjde! Přemlouvat, ujišťovat někoho že nejste špatná je hloupost!  

 

A co poradit těm, co balamutí takto sami sebe.

Přestaňte! a to nejlépe hned!

Vymlouváte si “racionálně” holky/kluky, jen proto že se bojíte. A nakonec na vás zůstanou ti kteří s Vámi budou zametat!

Zkuste si připustit tu možnost, že pokud se Vám někdo zdá skvělý, tak opravdu je!

(Neměli jste nikdy štěstí na partnery, a ptáte se kdy Vám ten z vrchu pošle někoho fajn? Tak si zkuste pro jednou připusťte i to, že máte zrovna VY životní jackpot!)

Přestaňte blbnout! stárneme, tak zkuste uvěřit že pro jednou štěstí šláplo na Vás. Ta holka/kluk tu nebude věčně! Tenhle jackpot je hold časově omezen!

Jinak se zařadíte mezi ty, co mi říkají:

Kdybych tenkrát nebyl de..l, tak jsem mohl mít skvělou holku! Ale já jsem si myslel že... a ona je nyní s takovým blbcem. Mě už ani neodpoví na zprávu.

Je Vám povědomá tahle věta, slyšeli jste ji v nějaké podobné obdobě?

Jestli se řadíte mezi ty, co hledají důvody proč ne… Tak Vám ušetřím čas, naučte se tu větu. Bude se Vám hodit!