O knihách

 

 

O knize: Plus Jedna plus_jedna

Znáte to – jste singl a dojde Vám pozvánka na svatbu, školení či vernisáž. Když dojdete na místo a vidíte jmenný seznam, kde je: Lenka + David, Simona + Tomáš, Petr + Michaela… a poté je tam Vaše jméno a u toho jen +1.

Tato kniha je pro všechny ty, kteří někdy byli plus jedničkou, či aktuálně Vám k jménu píší stále plus jedna, ale do budoucna se vidíte jinde, tj. u někoho se jménem.

První část knihy popisuje FENOMÉN SINGLES, kdo sem spadá, zdali se jedná o promyšlený a cílený životní styl, či jen o přechodné období. Kniha se věnuje problematice jak zvládat tlak, když je Vám okolo třicátého věku života a jste sám. Tlak rodiny (kdy už budou vnoučata), kamarádů a kolegů (všichni jsou spárovaní a Vy?) a velkého tlaku facebooku (který denně chrlí fotky zásnub, svateb, ultrazvuků a miminek).
Dočtete se a vyzkoušíte si na sobě cvičení s cílem najít si k sobě vhodného partnera a neskákat od jednoho partnera ke druhému s vírou, tak snad už to nyní vyjde a bude to ta pravá či ten pravý.

Druhá část knihy je zasvěcena partnerské komunikaci. Mnohdy se nám stává, že se hádáme ne kvůli problému samotnému, ale kvůli tomu. jak nám byl problém sdělen. Často se nám stává ve vztahu, že nechápeme myšlenkový pochod toho druhého, proč dělá, říká a chová se tak, jak se chová, “mohu za to já”? Některé věci se prostě dějí, máme to v sobě zakódované, ale pokud o tom nevíme, že druhé pohlaví se chová a jedná tak, jak jedná, můžeme situaci pochopit tak, že za to můžu já.

Nejčastější nedorozumění si na příbězích ze života rozebereme, vysvětlíme, proč to tak je.

A pokud jste už slyšeli větu „náš vztah skončil protože“… „už jsme si nerozuměli…, neměl na mě čas…, podváděl mě… apod.“, je to především proto, že jste k sobě mluvili jinými jazyky a nechápali jste, co ten druhý říká. Proto se zde dočtete i o partnerských jazycích.

 

 

O knize: TADY JSEMNávrh_obálky_knihy_2

Ta je určena našim babičkám a dědům. Víme, že prarodiče mají potenciál, roky praxe, zkušeností. Každý je v něčem mistrem! To, že já nerozumím jejich koníčku, neznamená, že jiným lidem by to nepomohlo. Ba naopak pro někoho může být Váš děda, babička jako poklad! Ale jak tohle vysvětlit prarodičům?  

Kniha není psaná ve smyslu motivátorů a "sluníčkářů" (nejde o knihu typu: usmívej se... a vše se samo jako zázrakem zlepší.) Nezlepší. Cílem knihy je naučit starší osoby krok za krokem pracovat s tím co mají teď a tady. Kniha je plná příkladů ze života, které se denně všem stávají. Základem bylo nepracovat se vzdušnými zámky, nebo uvádět příklady, které se stanou jednomu z miliónu. Ale být jim co nejblíž. 

V knize se řeší 3 základní obtíže:

1) osamělost, se kterou se v určité fázi potká každy z nás. Avšak není zapotřebí sedět doma sám. Nyní je spousta možností, jak nezůstat osamělí. Kniha učí, jak udělat první krok a nebát se navštívit různé zájmové kluby (podle záliby). Ať už ručních činností, sběratelské skupiny, turistické spolky, akční subjekty. Cílem první kapitoly je, aby se sami senoři chtěli zapojit.

2) zdraví, pojďme spolu zbořit "Dobu Kauflandovou" a mýtus levného vaření z "kuřecích kůžiček". Vše začíná v hlavě, senior hlavně musí mít chuť žít. Psychika tu hraje hlavní roli. Poté vysvětluji, že honba za potravinami ve slevách a uvaření obědu za 30Kč na týden prostě není správná! Je hloupost ušetřené peníze za potraviny cpát do mnohdy nepotřebné chemie v lékárnách. Každé tělo potřebuju vyváženou stravu. A pohyb. 

3) finance, lamentování nad tím, že jsou důchody nízké, je jedna možnost. Tu ale já ani Vy asi hned nezměníme. Proto se zaměřuji na 3 nejvíce zatěžující výdaje rozpočtu důchodce tak, aby uměl manévrovat i s financemi. Finanční gramotnost je i v starším věku důležitá. 

Dále v knize najdete dodatky, v nich jsou obsaženy malé vychytávky a kličky, které starším usnadní a zpříjemní život. Hlavně po psychické stránce.