Recenze

Lída- recenza         Lída - 32 let, Praha (a všude po světě) 

Kniha mi přišla do ruky během Vánoc. Ježíšek. Četla jsem ji dlouho. Já to tak s knihami mám. Potřebuji je pochopit, dát jim i sobě čas. Ale zas, co je „dlouho“? Vše má svůj čas.

+ Jedna je taková Bible. Říkám ji tak. Tam máte souhrn, sumarizaci, takový návod, nebo spíše pohled, rada, jak ty vztahy zmáknout. Není to jen o single životě. Je to prostě o vztazích všeobecně. O vás samotných. O vašem životě. O tom si to nějak v hlavě srovnat, urovnat, uvědomit si.

My ženy máme tendenci vše rozebírat, piplat, šťourat se v tom. Používat hodně emoce a tlačit na tzv. pilu. Občas to chce poodestoupit a podívat se na věci s troškou nadhledem.

Občas si tam i věci přiznat a říci si, jak to opravdu je. A k tomu slouží cvičení, která jsou v knize.

Máte opravdu takovou osobní Bibli. V dnešní době mít dobré vztahy je nejvíc. Rodinné, přátelské, partnerské. Tak si to nepokažme svým egem. + Jedna bych ordinovala v každé psychologické poradně ????

 

15327341_10208559197877545_6926390600609818299_n(3)         Dušan - 31 let, Kyjov  

Kniha je čtivá, psaná pro širokou veřejnost tak, aby se jim co nejlépe četla. Kladně hodnotím cvičení, u kterých se může člověk rozptýlit a zamyslet se jen sám nad sebou. Avšak, některá ze cvičení jsem já osobně přeskočil. 

Kniha je dle mého průvodce, na co se zaměřit a dávat si pozor při výběru partnera. Kladně hodnotím, že je zde vše uceleně a sestupně popsáno, ale nejedná se o raketovou vědu. Jen většina z nás, na maličkosti a běžné věci zapomíná, proto je vhodné tuhle knihu mít.  

 

lucie- recenze         Lucie -  27 let, Praha

Kniha je velmi čtivá, hlavně pěkně a jednoduše zpracovaná. Myslím, že každý z nás si z ní něco vezme, ať už více, či méně, protože se s takovými situacemi běžně setkáváme. Více se mi líbila první část knihy, která je mi v současné době bližší, avšak i druhá část se rozhodně bude hodit =)

Přiznám se, že cvičení jsem v knize neprováděla, rozhodně jsem ale ráda, že se mi dostala do rukou - podle mého názoru jak už to s knihami bývá, dostanou se k přečtení zrovna ve chvíli, kdy to člověk potřebuje =)

 

 vláďa         Vladimír - 28 let, Hradec Králové

Knihu jsem dostal od kamarádky k narozeninám, spíše z recese. Na dovolené jsem se začetl. Sice přítelkyni mám, takže první půlka knihy pro mě byla spíše pro zhodnocení stavu, jestli jsem si vybral dobře. Vybral :) 

Co mě ale opravdu začalo bavit, byla duruhá půlka knihy. Autorka popsala vtipně snad všechny chyby které se ve vztahu dějí. Vždy vezme problém / hádku a rozebere ji. Od příčiny - proč vůbec ke konfliktu došlo (co tomu předcházelo), až po různé úhly pohledu na situaci. Pro mě i pro partnerku bylo zajímavé, pochopit nastavení chápaní a úroveň citlivosti u druhého pohlaví. 

Nemohu říct, že by jsme se teď sem tam nepohádali s přítelkyní, ale třeba já, díky knize umím předvídat reakce přítelkyně a vím, jak ji mám určité věci sdělit, aby můj mužský problém byl pochopen ženským úhlem pohledu. 

 

sina         Katka - 27 let, Brno

Knihu nedám z ruky, je to má bible pro vztahy! Jsem zvyklá ze školy si vše důležité v podkladech podtrhnout, má +1 se tak stala velmi fosforově barevnou. :)

Hlavní věcí pro mne bylo to, ujasnění si své vize a potřeby. Nyní vím koho chci vedle sebe, ale i to s kým už prostě ztrácet čas nechci. Na cvičení v knize jsem si potřebovala najít více času, ale zpětně vidím, že to mělo smysl a sestavoval je někdo chytrý. S přítelem jsme aktuálně v bodu zamilovanosti, avšak jsem ráda, že nyní když ve vztahu začnou komplikaci či neshody, mám svou +1. Tak jsou popsány nejčastější neshody a hádky, jak vznikají, jak to jednotlivé pohlaví chápe a také jak problémům předcházet. 

Já dávám 11 ♥ / z možných 5 ♥ :) 

 

gina         Lucia + Marek- 27 / 30 let, Praha

Spolu s Markem chodíme už více jak 4 roky, ve vztahu se po cca 2 letech objevili první hádky. Ty jsme ještě brali na lehkou váhu a tak, že i hádka ke vztahu patří, usmiřování bylo příjemné, tak proč ne. 

V loni jsme měli krizi a tehdy mi byla tato kniha doporučena. Nejvíce mě (i Markovi) pomohla zadní část, kdy jsem si uvědomila, že mu vůbec nedělám radost. Že se oba bereme jako inventář a nikam jsem se pořádně nehli. Díky knize jsme změnili styl komunikace, když je potřeba něco vysvětlit. Po zjištění, co na kterou osobu nejvíce funguje aby se cítil milován, jsme to aplikovali... po čase jsme oba chtěli zase na společnou dovolenou, uměli jsme se domluvit na velkých i malých věcech a zase se bavíme. Není to sice jako na začátku, ale je to zábava! A to díky Zuzce.

 

 ja          Miro - 32 let, prozatím Brno    

Ku knihe plus jedna som sa dostal uplne nahodou pomocou internetu, kedze ma zaujimaju medziludske vztahy, psychologia a tak mi google ponukol sa pozriet aj na web stranku plusjedna.cz
 
Odporucal by som knihu vsetkym ludom, ktory maju zaujem sa viac vzdelavat v oblasti partnerskych vztahov, o nieco lepsie spoznat druhe pohlavie a samozrejme ludom, ktory zatial presne nevedia, co by na partnerovy chceli, alebo su len sami, utlacani rodinou a okolim plnym parov. Kniha dokaze tak isto pomoct v partnerskej krize, pokial sa najde clovek, ktory chce problemy riesit a nie od nich utekat, tak mu precitanie moze rozhodne pomoct.
 
Je to zaujimavo pisane, spolu s cviceniami, ktorych je dokopy 9 a mnohe dokazu pomoct a spravne nasmerovat, utriedit si priority.